Mom & PHP .:. 001 .:. Zaczynamy!

W ostatnim czasie poprzypominałam sobie sporo ciekawych rzeczy z historii PHP, HTML i Internetu, poprzypominałam sobie wiele dat i nazwisk, które są mega ciekawe i bardzo serdecznie zachęcam do ich poznania, poczytania, dowiedzenia się czegoś więcej, ale tutaj przepisywać ich nie będę. Tutaj skupimy się na znajomości i zrozumieniu samego programowania. Jedziemy!

Warunek konieczny

Żeby zacząć programować w PHPie musisz mieć odpowiednio skonfigurowaną maszynę, z zainstalowanym PHPem, serwerem (np. Apache). Maszyną jest Twój komputer. Serwer będzie odbierał żądania z przeglądarki, a interpreter PHP przetworzy je i zwróci do przeglądarki wynik. To, co napisałam powyżej jest pewnie trochę hermetyczne, bo jak rozumieć „zapytanie”, „wynik”, „interpreter” itd. Wyjaśnię to w materiałach dodatkowych do tego posta, a teraz jedziemy dalej do konkretu!

Uwaga – pierwsze zadanie praktyczne – instalacja XAMPPa

  1. Wygooglaj sobie, jak zainstalować XAMPPa w Twoim systemie operacyjnym (Windows 10, Ubuntu, Windows 7 itp).
  2. ..oraz jak się go używa.
  3. Zainstaluj.
  4. Sprawdź czy działa.

W razie kłopotów

Mam nadzieję, że udało Ci się pomyślnie zainstalować XAMPPa i masz gotowe środowisko do pracy. Jeśli coś sprawiło albo sprawi Ci trudność, daj znać w grupie Matki Programistki – rozpykamy każdy problem!

OK, skoro wszystko gotowe, mogę Cię teraz oficjalnie, bardzo serdecznie, z wielką radością powitać w pierwszej części mojego Kursu Mom & PHP dla mam i nie tylko! Niesamowicie cieszę się, że tutaj jesteś. Jeśli czytasz ten post, wiedz, że siedzę po drugiej stronie i wpatruję się w statystyki wyświetleń strony, sprawdzam skąd jesteś i modlę się o jakąkolwiek wiadomość zwrotną od Ciebie, bo dzięki takiej będzie mi łatwiej zgadnąć Twoje potrzeby, czy trudności i przygotować odpowiedni materiał we właściwym tempie. Dobrze, że jesteś!

A teraz pytanie z czapy

Czy wiesz, co to jest XAMPP i do czego służy? Pytam z ciekawości. Teoretycznie nie jest konieczne, żeby to wiedzieć, ale w praktyce warto zawsze choćby Wikipedię otworzyć i przeczytać definicję. Dlaczego? Dlatego, że umiejętności musimy w czymś ugruntować i doskonale nadaje się do tego wiedza ogólna, znajomość pojęć danej dziedziny i rozumienie choćby kierunku – trzeba wiedzieć w którym kościele dzwoni. Żadne drzewo nie wyrośnie bez korzenia.

Zapisz się na kurs!

Będę regularnie publikować kolejne artykuły z materiałami dodatkowymi (nagrania video, ćwiczenia, zadania). Jeśli chcesz na 100% być na bieżąco, zapisz się proszę na listę mailingową dotyczącą kursu Mom & PHP. Kliknij => tutaj <= lub użyj zielonego formularza poniżej 🙂

Będziesz dostawać wszystkie materiały bezpośrednio na skrzynkę mailingową, jeszcze przed premierą tutaj na blogu. W przygotowaniu dwa nagrania video poszerzające wiedzę zawartą w tym artykule.

Ahoj, PiEjczPigodo!

Ten wpis jest częścią Kursu Mom & PHP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *