Higiena pracy zdalnej #02 – UBRANIE

Udostępniając artykuł pomożesz mi rozwinąć blog. Weź w tym udział!

Przez wiele lat wstajesz rano do szkoły, ubierasz się i biegniesz na zajęcia. Potem na studia, do pracy. Wygrzebać coś sensownego z szafy, postać trochę przed lustrem i wio. A teraz nagle nie musisz nigdzie iść i nikt Ciebie nie ogląda. Ile czasu można oszczędzić na ubieraniu się i makijażu?

Programista łączy się zdalnie ze swoim zespołem wiele razy w ciągu dnia. Oczywiście zakładając pracę w większym zespole. Ale podczas tych spotkań nie trzeba wcale ubierać w pośpiechu koszuli i chować piżamowych spodni poza zasięgiem kamery – można kamery po prostu nie włączyć i jest to dość popularne rozwiązanie. Zdarza się oczywiście czasami jakiś mały fackup i wtedy Twój zdalny zespół zobaczy cię tak, jak odzobaczyć się nie da, bywa, ale komu to się nie zdarzyło? Kto z nas tam nie był?

Czy zawsze pracuję w piżamie…

…czy czasem w dresach? 😉

Ani ani. Przez pewien czas nie zwracałam większej uwagi na te dresy czy piżamę – przychodziłam do kompa tak, jak wstałam i oczy opłukałam. Zdarzało się też mieć za sobą niepościelone łóżko. I szybko doszłam do wniosku, że to mi szkodzi. I to nawet nie na wizerunek bezpośrednio, bo nikt ze współpracowników mnie nigdy na tym nie przyłapał (uff!), ale tak zwyczajnie – mi samej szkodzi chodzenie rozmemłanej po domu.

Od tego, jak wyglądam, w znacznej mierze zależy jak się czuję. Mój humor wpływa na moje ubranie i ubranie na humor, na poczucie wartości, na poziom mobilizacji. I nie chodzi o to, żeby sobie co rano pasiak więzienny wkładać, żeby poczuć się „w konieczności” pracy, ale o uświadomienie sobie, że jestem specjalistą w tym, co robię, że moja praca jest ważna i ma sens, i dlatego właśnie będę dobrze wyglądać, podkreślę stojem swoją pozycję i nie dam się zamknąć w stereotypie programisty z brzuszkiem ukrytego za stertami pustych kartonów po pizzy.

Ubierajcie się ludzie!

Udostępniając artykuł pomożesz mi rozwinąć blog. Weź w tym udział!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *